Valged laigud 20.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkisid kuskil 4-5 aastat tagasi vasaku käe ülakäsivärrele valged laigud. Algul ei pööranud eriti tähelepanu, kuid aastatega on laigud mööda kätt edasi länud kuni sõrmedeni välja. Ainult sellel käel, mitte kuskil mujal. Lisaks panin tähele, et kui last ootasin ja vereringe voibolla suurem oli, tekkisid valgetele laigutele väiksed veresooned. Nüüd on neist lihtsalt väiksed punased täpid keset valget laiku alles jäänud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Selle foto järgi, mida näen, arvan, et tegemist on naha marmoraažiga (cutis marmorata). See on naha väikeste veresoonte ebaühtlane laienemine/ahenemine. Rohkem esineb väikelastel, aga võib olla ka täiskasvanuil. Ravi sellele momendil ei ole, aga õnneks ei peeta seda ka ohtlikuks nähtuseks.
Lugupidamisega,
Kristi Abram