Punane moodustis 10.03.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Paar nädalat tagasi tekki parema põlve siseküljele vinnist selline punane laik. See on kuib ja krobeline. Valu ega sügelust ei ole. Kas fotolt nähtu põhjal oleks Teie hinnangul põhjust nahaarstile aja kinni panekuks?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Paistab, et selle koha peale hakkab tekkima mündikujuline ekseem. Kergematel juhtudel kaob see ära, kui määrida taavalise niisutava kreemiga - võite apteegist küsida tundliku naha jaoks mõeldud kehakreemi - neid on suur valik. Kui nädala jooksul paranemise märke ei ilmne, võib proovida hüdrokortisooni kreemi - väike tuub peaks apteegi käsimüügist ilma retseptita saadaval olema. Kui ka sellest abi pole, soovitan arstile pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram