Mure külmutatud näsaga 20.04.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Palun vaadake pilti, käisin seda näsa teist korda külmutamas. Esimese korraga ei juhtunud midagi, nüüd on see läinud selliseks. MIda küljest ära ei kuku, pigem on see pehme nagu oleks sünnimärk, kas on võimalik et see polnudki näsa mida arst külmutas? Kas selline asi mu käel on eluohtlik?

Aitäh!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Hetkel pole mul teada, kas tume värvus on tingitud sellest, nahamoodustist külmutati või on ta kogu aeg olnud niisugust värvi. Kui ta on olnud alati selline pruunikas, siis on tegemist ikkagi sünnimärgiga.
Kui sünnimärk on olnud muutumatu kogu elu, siis on tegemist healoomulise sünnimärgiga. Reeglina me krüoteraapiat sünnimärkide eemaldamiseks ei kasuta. Siiski olen arvamusel, et selle külmutamise tagajärjel mingit ohtu ei tekkinud.
Lugupidamisega,
Kristi Abram