Ülitundlik nahk, õrna lööbega rinnalt - selgrooni 15.03.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Rinnanibust selgrooni läheb ca 5 cm laiune ülitundlik nahariba. Mis tundub valu ja sügeluse vahepealsena. Rinnal on õrn punetus, kuid kaenlaall ja seljal pole midagi näha. Perearsti õde kahlustas nõgestõbe. Kus ja mis tingimustel saaks teha kiired testid, et saada selgust, millega on tegu? Olen nõus kulud ise kandma, lihtsalt ei oska kuskilt alustada ega kuhugi pöörduda.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Nagu ma aru saan kulgeb Teil valulik nahariba rinnanibust selgrooni ja kaasneb ka punetus. Kas ma olen õigesti aru saanud, et lööve on ühepoolne? Sellisel juhul arvan, et tegemist võib olla algava vöötohatisega. Kirja,mis täna minuni jõudis olete kirjutanud üleeile õhtul. Vöötohatise korral peaks hakkama sellesse piirkonda tekkima ka grupeeritud villikesed. Sellisel juhul helistage kohe oma perearstile, sest tuleks alustada viirusevastast ravi. Spordisalvi ärge peale pange. Küll aga võite valu puhul näiteks ibuprofeni võtta.
Lugupidamisega,
Kristi Abram