Vill näpul 07.12.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Ärkasin hommikul on tundsin, et nimetissõrmes midagi nagu torgib ja on valus. Silmaga oli näha, et nahk on natuke valge.Päeva jooksul tekkis näpu otsa kollane vill.Hirmus valus on kui kuhugi vastu läheb ja näpuots tuikab.Sain vahepeal apteegis käia ja sealt soovitati Bepanthen Plussi. Villi tekke põhjust ei oska oletada, eile ei olnud, hommikul oli näpp valus.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Villi tekkepõhjust hetkel raske oletada, mis seda üleöö põhjustas. Võimalik, et mingi tilluke torkevigastus (nt. õmblusnõelaga), kust pisik võis naha sisse pääseda.
Võimalik, et olete sõrme kuuma pliidiga põletanud ja on tekkinud vill. Võimalik, et sõrm on puutunud kokku ohatisega ja viirus on levinud sõrmele.
Kui vill on pinges, tuleks see ettevaatlikult puhta nõelaga avada (nii et villivedelik kuhugi mujale ei satuks), see vähendab kohe oluliselt survest tingitud valu. Lokaalselt võib Bepanthen Plussi kasutamist jätkata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram