vill huulel 14.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul tekib alati, kui ilmad jahedaks lähevad, mõni vill huulele (alati ainult üks korraga). Kuna mul on ka alati nohu kui ilmad külmad, siis pideva nuuskamise tõttu väljas tekib mõnikord ka nina sisse selline valus punn (mitte otseselt vill nagu huulel). Tahaksin teada, kas tegemist võib olla herpesega või tavalise külma ilma tõttu tekkinud villiga (suvel ja muidu soojal ajal neid ei teki).

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Herpes esineb huultel villikestena, mis sügelevad veidi, eriti tekkimise ajal. Kahjuks ei oska Teid konsulteerimata midagi täpsemat öelda.

Dermatoloog S.Liiv