KÕÕM & KUIV PEANAHK 18.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere Lp Sirje Liiv!

Olen 29 a naine. Minu põhiprobleemiks on kõõm, millega olen võidelnud juba mitu aastat. Varem probleem peale kõõmavastaste shampoonide kasutamist taandus, nüüd enam mitte. Olen külastanud mitut nahaarsti, kes kõik on soovitanud nii erinevaid kui ka juba kasutatud vahendeid (eucerin, nizoral, vitamiinikuurid jne). Ka diagnoose on pandud erinevaid (seborroiline dermatiit, atoopiline dermatiit jne). Kuna minu menstruaaltsükkel on ka üsna pikk (5-6 päeva), siis naistearst soovitas DiANE-35, mida võtsin 14 kuud. Kuna aga nahk muutus peale seda veel kuivemaks, läksin üle LOGESTILE, mida olen võtnud kaks kuud. Paar aastat tagasi külastasin ka endokrinoloogi, et saada selgust hormonaalsest tasakaalust, kõik oli OK. Muid kaebusi mul ei ole aga tunnen, et kõõmaprobleem hakkab küll juba stressi tekitama, samuti nahaarstide ükskõikne suhtumine (a´la ma võin teile ju kirjutada nizoral tablette aga ma ei tea kas teie maks sellele ka vastu peab).

Positiivset edu lootes, Kristiina Tallinnast

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetav Kristiina!

Kahjuks ei ole võimalik Teile nõu anda Teid nägemata ja küsitlemata.

S.Liiv