Punnid alakõhul 30.05.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Paar kuud tagasi hakkasid tekkima väiksed punnid alakõhule. Tasapisi ala laieneb ja tekib juurde, vanad ära ei kao. Mingisugust valu ja sügelust pole. Punnid on hakanud levima ka suguelunditele. Millega on tegemist? Kas see on mingisugune nahaseen? Kas see on nakkav ja kuidas ravima peaks? Panin kaasa ka pildi.

Tänud ette.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt kirjaga kaasa tulnud, seega võin ainult oletada, mis probleem Teid vaevab. Kui punnid ei sügele, siis ilmselgelt ei ole tegemist sügelistega, samuti ei saa tegemist olla allergiaga, sest ka allergialööve peaks sügelema. Kõige tõenäolisemalt on tegemist nakkusliku molluskiga (sellisel juhul peaks olema punni keskel väike nabataoline sissetõmme, mis vahel on nähtav palja silmaga, mõnikord aga luubiga).
Siiski kordan veel kord, et pilt ei ole kahjuks kaasa tulnud ja minu diagnoos on puhtalt arvamuslik.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Punnid jalgadel

Tere!

Mul on juba väikesest lapsest peale jalgadel vistrike ja komedoonide moodi
punnid. Kuidas neist lahti saada?

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kui punnid muret teevad, siis tuleb dermatoloogi konsultatsioonile pöörduda, sest ilma vistrikke üle vaatamata pole võimalik korrektset diagnoosi püstitada ega ravi määrata.

Lugupidamisega,
Loe edasi

punnid

tere!
olen 16 aastne tüsruk ja ma thatsin küsida, et mis on põhjuseks, et mul on tekkinud rinna peale väikesed punnid (nagu vistrikud) mis kohati sügelevad. on see tavaline nähtus või peaksin arsti ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui Teil on "sügeleva iseloomuga punnid" rindkerele, siis tuleks igal juhul pöörduda arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Punnid peas

Aeg-ajalt tekivad peanahale juuste alla punnid. Mõned on väikesed teravad, teised muhulaadsed. Mõlemal juhul on nad valusad, tunda kammides ja katsudes. Mis see võiks olla?

Vastas dr Sirje Liiv

Pöörduge selles küsimuses nahaarsti poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi