Punnid alakõhul 30.05.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Paar kuud tagasi hakkasid tekkima väiksed punnid alakõhule. Tasapisi ala laieneb ja tekib juurde, vanad ära ei kao. Mingisugust valu ja sügelust pole. Punnid on hakanud levima ka suguelunditele. Millega on tegemist? Kas see on mingisugune nahaseen? Kas see on nakkav ja kuidas ravima peaks? Panin kaasa ka pildi.

Tänud ette.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt kirjaga kaasa tulnud, seega võin ainult oletada, mis probleem Teid vaevab. Kui punnid ei sügele, siis ilmselgelt ei ole tegemist sügelistega, samuti ei saa tegemist olla allergiaga, sest ka allergialööve peaks sügelema. Kõige tõenäolisemalt on tegemist nakkusliku molluskiga (sellisel juhul peaks olema punni keskel väike nabataoline sissetõmme, mis vahel on nähtav palja silmaga, mõnikord aga luubiga).
Siiski kordan veel kord, et pilt ei ole kahjuks kaasa tulnud ja minu diagnoos on puhtalt arvamuslik.
Lugupidamisega,
Kristi Abram