Punased laigud reie siseküljele 07.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Ja, vahepeal natukene sügeleb ja laigud ei ole tõepoolest ära kadunud. Ma vaatasin, et nüüd on nahk sealt voltide koha pealt täietsi maha tulnud ja natuke valus on ka.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui tegemist oleks mingi välisärritaja toimega, siis peaks laigud vahepeal kaduma, kui ärritaja mõju lakkab. Teil ei ole laigud ära kadunud ning on lisaks sügelevad, valulikud. Võimalik, et tegemist seenhaigusega (seenhaiguse ravimid on apteegis käsimüügis ja peaksid tulemuse andma 7 päeva jooksul), kuid seda diagnoosi ei saa 100% kindlusega öelda, sest ma ei ole löövet silmaga näinud ja pole ka ühtegi analüüsi tulemust. Kinnitan veel kord, et tasub minna arsti juurde ja löövet näidata, ainult nii saab panna korrektse diagnoosi. Probleemi ei saa pimesi ravida, kui põhjus ei ole selge.
Lugupidamisega,
Kristi Abram