Tumedam laik nahal 06.09.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on nahal, rindade all, sellel kohal, kus on rinnahoidja alumine äär, tumedam laiguke (u 1cmx4cm). Minu mäletamist mööda on see seal olnud juba mitu aastat. Mingi aeg tagasi juhtus mu ema seda nägema ja tema arvates peaksin ma seda arstile näitama. Kui ta seda paar päeva tagasi uuesti nägi, siis tema hinnangul on see natukene suurenenud, minu hinnangul mitte. Kuid ma olen ka sellega harjunud...
Ise olen ikka arvanud, et tegemist on lihtsalt hõõrdumise tagajärjega.
Millega võib tegemist olla ja kas ma peaksin sellele rohkem tähelepanu pöörama?
Aitäh!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi on 100%-lise kindlusega raske öelda, kas tegemist on pigmentlaiguga, hõõrdumisest tingitud laiguga, seentest põhjustatud laiguga vms. Kui laik on suurenemistendentsiga, siis on mõistlikum pöörduda arsti poole ja lasta see üle vaadata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram