Radikast tulnud punased laigud jalgade tagumisel osal 28.03.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Avastasin mõned päevad tagasi, et minu tagajalgadel, ehk natukene allpool istmikut on tekkinud punased täpikesed või laigu moodi asjad.
Mõtlesin kaua, mis need küll olla võivad ning tahtsin juba arsti poole pöörduda. Kuid siis sain aru, et peaaegu iga päev, kui olen istunud arvutilaua taga ning minu jalgade all on olnud radikas, mis andis tugevalt just sellele kohale soojust. Ning peale seda siis on jäänud punakat ja roosakat tooni laigud. Võib-olla just need kohad on saanud ülekuumust vms? Selline tunne, nagu oleksid veresooned lõhkenud vms...sellised punased laigukesed või ringikeste moodi asjad. Enam ma loomulikult seda viga ei tee ning ei aseta enda jalgade alla radikat. Olen istunud nii tundide viisi...Ise seda teadmata...Valus nendest kohtadest ei ole. Isegi kui käega mudida, siis ei ole tunda midagi. Aga just silmnähtavalt on nahk täielikult teistsugune. Kuid mul on küsimus, mis ma tegema peaks, et need ära kaoksid,ja kas see üldse on võimalik, et nad ära kaovad... ?Äkki on mingised kreemid olemas või mis iganes...
Probleem on minu jaoks tõesti suur. Ma loodan, et saan teilt mingisugustki abi. Ette tänades, J.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Kirja järgi on natuke keeruline aru saada, kuidas nahamuutus täpselt välja näeb. Üks lööbe tekkepõhjusi või tõesti olla pikaajaline kontakt kuuma esemega. Seda soovitan edaspidi vältida. Kui põhjuslik tegur elimineerida, siis peaksid laigud paari nädalaga paranema. Apteegist võib küsida ka pantenooli või tsinki sisaldavaid spreisid või losjoone paranemise soodustamiseks. Kui nahamuutus 3-4 nädala jooksul taandarenemist ei ilmuta, siis peaksite pöörduma arsti poole, et teha kindlaks, kas pole tegemist mingi muu probleemiga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram