Juuste väljalangemine ja kõõm 25.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mul (Karin, 21a.)on viimasel ajal juuste väljalangemine kohutavalt suurenenud, ca 150-200 juust päevas. Eriti palju langeb neid pärast pesu, kohe peotäite kaupa. Mul on ka kõõm, aga see on mul juba pikemat aega, ja varem pole siiski juukseid nii palju välja langenud. Suvel siiski oli mul kõõma vähem, aga nüüd sügisel on seda taas palju (üle kogu peanaha). Olen küll pesnud kõõmavastaste sampoonidega ja teinud ravikuure aga need pole aidanud. Ma tõesti ei tea enam mida arvata, ega oska ka midagi enam ette võtta.

Äitah!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ka naistel esineb nn. androgeenset alopeetsiat, mis väljendub juuste hõrenemisega. Soovitan teil kasutada apteegi käsimüügis olevat preparaati Regain ja shampooni Pregain.