küünevalli põletik 12.12.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen mures oma küünevallipõletikuga juba paar aastat.Algul oli ainult kerge punetus ja kergelt valulik,ravisin rahvamed.ja sain ka apteekritelt erinevaid salve ja tundus et mõjus.mõne aja möödudes oli põletik tagasi ja nii ta nüüd siis tuleb ja kaob.küüneplaat on ka inetu krobeline ja servast lahti.Käisin kevadel nahaarsti juures,kuna olin juba kindel ,et on seen.Arst ütles et seen see kindlati ei ole,aga kirjutas mingi vedeliku määrimiseks,mis pidi ka seenele mõjuma.Sõrm ikka endine,kord on paistes ja siis kaob paistetus.kuhu ja millise arsti poole peaks pöörduma ja millega võib tegu olla?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan ikkagi uuesti nahaarsti vastuvõtule minna. Vajadusel tuleks võtta küünest analüüs. Oluline on teada, kellena töötate, kas puutute sageli veega kokku tööprotsessis jne.