kas suguhaigus või midagi muud? 12.09.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 19aastane noormees ja umbes 3 nädalat tagasi oli suguakt juhutydrukuga.. hirm haiguste ees tekkis juba järgmisel päeval ja umbes nädal aega hiljem tekkis suulakke valulik haavand, mis kestis nädala seal, ning paranes... kas see võis olla märk mõne suguhaiguse algeks? sellest ajast saati olen olnud terve aja närviline.. natuke peale seda tekkis alakõhtu(paremale poole tuim valu ning ebamugavustunne kõhus... oli ka hetkeline kõhulahtisus, kuid seda pole enam esinenud.. kas sellist asja võisid esile kutsuda närvid või on karta midagi muud? palavik on püsinud peale valude tekkimist 37 alguses... kuid mõni päev tagasi sain külma ning järgmisel õhtul oli palavik 37.8.. kurk valus kerge köha ja nohu nong peavalu ning esines higistamist nii päeval kui öösel.. mis minuga toimub? kas tuleb midagi karta? hivi? gonorröad? süüfilist? klamüüdiat? olen palju lugenud nende kohta ning ise arvasin olevat valude põhjuseks gonorröast tekitatud põletik vms. kas võib karta hiv´i ?
ette tänades...

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks kirja teel ei saa ma anda ei lohutavaid ega ka vastupidiseid vihjeid. Soovitan tulla nahaarsti vastuvõtule, et teha vastavad analüüsid.