võimalik suguhaigus või muu selline... 04.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Mind on yx mure juba pikemat aega piinanud...asi on nimelt selles,et pärast viimast menstruatsiooni (3.aug.-9.aug.) on mul valgevoolus täielikult ära kadunud ja see kuu pole päevad veel alanud,ehkki peaxid.Menstruatsioon on mul peaaegu alati olnud regulaarne,mõnikord hakanud paar päeva varem,kuid hiljax jäänud pole veel kunagi.Paar päeva tagasi olin partneriga vahekorras,kuid kasutasim kondoomi ja seega ei tohix ma nagu rase ka olla.Kardan et äkki on midagi tõsist lahti...Aasta algul olin juhuvahekorras,kuid läksin kohe arsti juurde ja mul diagnoositi klamüüdia.Sain kohest ravi ja ka hilisemad analüüsid tegin läbi ning need olid negatiivsed.Kas on siiski võimalik,et mul on nyyd tegu mingite tagajärgedega või muu sellisega?Või jäi mõni muu suguhaigus avastamata? Suvel oli mul kahe menstruatsiooni vahel väike vereeritus,mis tuli mulle täieliku üllatusena,kuid siis ei pööranud ma sellele nii suurt tähelepanu.Nüüd olen aga lugenud mingite emakakasvajate ja muude haiguste kohta nii palju,et pea on täitsa sassis ja ei tea enammida arvata või mõelda..:(((Arsti juurde pole julgend minna,sest olen seal juba nii tihti käinud et imelik hakkab ja viimati kui käisin (kuskil aprilli keskel) oli kõik korras. HIV- testi pole teinud,kas on võimalik et mul on need mingid hiv sümptomid?Äkki oskate aidata...ette tänades Neiu X!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

HIV sümptomid need ei ole. Vereerituse osas võiksite nõu pidada oma günekoloogiga.