kuperoosa 15.03.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen väga mures oma teisemelise tütre pärast, kelle kuperoosa on põskedel äärmiselt tugev. Kohati on laigud lausa tumelillad. Palun teilt tõeliselt asjalikku abi ja suunata mind hea spetsialisti juurde Tallinnas, sest jutud, et tegemist on kosmeetilise veaga, ei lohuta ühtegi probleemiga rindapistvat inimest. Tegelikult on probleemile üldse väga vähe tähelepanu pööratud. Probleemi küüsis inimese elukvaliteet on tohutult häiritud ehk piiratud, sest paha enesetunne pärsib ettevõtmisi. Pealegi on tegemist pärilikkusega, mis käib pärandina kaasas põlvest põlve. Mures ema, kes otsib abi, mitte lohutust.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui tegemist on tõepoolest tugeva kuperoosaga ja sellega ei kaasne muud haigust, näiteks aknet, siis soovitaksin tütart näidata dr. Konnole, kes võtab Tallinnas vastu Merivälja tee1, Finissage salongis ja tegeleb Plasmalite laseriga. Laserravi on tasuline ning dr.Konno oskab Teile Teid nähes öelda, kas see on näidustatud ja milline on tasu.