kuperoosa nahk ninal--kas kreemid aitavad? 16.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline mure, et mu emal on nina, eriti talviti, punane (seda vist nimetatakse kuperoosa nahaks). Nüüd paar viimast talve on minuga sama lugu olnud ja see ei meeldi mulle mitte üldse!
Küsimus on selline, et kas apteekides müüdavad kuperoosa-naha kreemid-seerumid aitavad sellise mure puhul v on tegemist raharaiskamisega? Olen vaadanud, et Sothyse firmal on seerum, Avenel kreem-- kumbale tootele tasub rohkem loota?
Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõigepealt tahaksin Teid näha, et veenduda, milles õieti probleem on. Nn.punetusvastased kreemid võivad Teie olukorda pisut leevendada, kuid mitte parandada.