viirusliku "täpid" 20.10.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Lapse (3 a.)näole (kaelale, lõua alla, põsele) tekkisid valge sisuga väikesed punnid. Perearst nimetas neid viiruslikeks "molluskiteks". Aprillis 2003 oli lapsel adenoidi oper., mille käigus eemaldati ka punnid. Kuna mõned punnid jäid siiski alles, hakkasid nad jälle kiiresti paljunema. Siis eemaldas suurema osa neist perearst, kasutades eelnevalt tuimestavat kreemi. Kuna lapsel oli ikkagi väga valus, ei saanud ta kõiki kätte. Nüüd on punnid levinud juba ka kõhu peale. Kas tõesti ei ole nendega võitlemiseks muud varianti, kui mehaaniliselt välja tõmmata?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Molluskite raviks on kaks võimalust- kas välja pigistada või külmutada vedela lämmastikuga. Mõlemad protseduurid on võrdselt valulikud, erinevus on selles, et külmutamisel nad ei veritse. Kui laps on kartlik, tuleks eelnevalt tuimestada Emla kreemiga.