prurigo simplex subacuta 04.10.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

kas prurigo jaoks on mingit ravi või vahendeid millega võiks haigust leevendada?mis on aidanud selle diagnoosiga patsiente?kas on kindlad meetodid kuidas nahka peaks hooldama?või kas on mingi võimalus, et haigus ise taandub?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kasutusel on allergiavastased tabletid-antihistamiinikumid,kasutatakse ka rahustava toimega ravimeid,määrimiseks kasutatakse hormoonkreeme, osad patsiendid saavad abi teatud lainepikkusega päevitusest-UVA,UVB,PUVA. Rõhutada tuleks, et mitte kõigile patsientidele ei sobi ühesugune ravi. Seetõttu soovitan jääda ühe kindla arsti juurde ravile, ehkki võib-olla alguses ei ole ravi tulemus Teie ootuste kohane.