Jala seenhaigus 27.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere Lgp Sirje Liiv

Pöördun ikka korduma kippuva küsimusega! Kuid kellelt ikka küsida, kui professionaalilt?

Sain talla alla seenhaiguse umbes aasta tagasi ja olen teinud erinevat ravi nii tablette kui ka kreemi. Kahjuks on ravimite nimed keerulised ja ma hetkel ei oska öelda selle salvi nime mida olen nüüd juba peaaegu pool aastat kasutanud. Pean tunnistama et ei ole jalgu määrinud regulaarselt. See tähendab et iga päev. Põhjuseid võib otsida ravimi hinnast! Kas on ka käepärasemaid võimalusi n kodu ravi ise teha. Olen kuulnud et meresoola vanne jne. Kuid kas ja kuidas see oleks see küsimus Teile? Seenhaiguse sain ma arvatavasti ühiskondlikust pesuruumist. Ja algas see väikese laiguga talla all. Ja minu enda õnnetuseks pöördusin arsti poole alles siis kui nahk hakkas talla all kuivama ja kihelema. Arst määras mulle alguses kohe selle sama salvi ( sinises pakendis ja maksab ca 115- 125 eek ) mida ütles et määrida peale jala pesu ja hommikul ning õhtul. See ravi kestis 2 ndl. Peale seda määras ka juba tabletid ( hästi kallid !!! ) ja lisaks ka salv. Tulemused olid näha juba mõne aja möödudes. Kuid päris ära see ei kadunud. Aktiivset ravi tegin ma umbes 2-3 kuud. Ja nüüd olen vahelduva eduga seda kreemi juurde ostnud, kui tunnen et jalatallad hakkavad uuesti kihelema. Kas oskaksite eelneva jutu põhjal öelda? Pean ma seda salvi siiski määrima regulaarselt ja pikemat aega. Sest laigud ja kuiv nahk on kadunud kuid nagu kiuste, tallad hakkavad mõne aja möödudes uuesti kihelema.

Lugupidamisega,

Õnnetu inimene.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Nüüd, mil laigud ja kihelus on mõõdunud, püüdke taldu määrida 1...2 korda päevas pehmendava kreemiga. Jalgade kreemitamine peaks olema nüüd ja edaspidi teie igapäevase jalahoolduse üks kindel osa. Niipea kui nahk hakkab jälle kuivama, on võimalik ka järjekordne lööbe ja kiheluse teke. Kuna te ei ole nimetanud kasutatava ravimi nimetust, ei saa ma teie ravikuuri kommenteerida. On tõenäoline, et seenhaigus on välja ravitud ja järele on jäänud korduma kippuv ekseem.