Ihtüoos 22.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mehel on ihtüoos. Kui suur on võimalus, et laps pärib sama haiguse.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui tegemist on päriliku haigusega, on alati võimalus, et haigus antakse edasi lastele. Kui suur see võimalus konkreetsel juhul on, ei oska teile vastata. Arvan, et kõige õigem oleks teil nendele küsimustele vastust saada Eesti Pärilike Sarvestumishäiretega Haigete Liidust. Vt. samanimeliselt koduleheküljelt.