Rosacea 11.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mis on Rosacea põhjuseks ning kas sel juhul tohib teha kosmeetikasalongis auruga näopuhastuse, koorimise ja näomassaazi protseduure, käia saunas? Mis oleks hea kaitsekreem päevaseks ajaks? Hakkasin kasutama ravisalvi. Mul on hele, õhuke ja kuivusele kalduv nahk. Vahel tekivad n.ö mustad ummistunud poorid, mida lasen kosmeetikasalongis puhastada. Varasematel aastatel näonaha probleeme ei ole olnud. Olen 40 a.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kahjuks pole rosacea tekkepõhjus siiamaani veel päris täpselt teada.
Teie poolt mainitud protseduurid ei ole rosacea puhul näidustatud. Kui teie näonahk on kuiv ja õhuke, on arvata, et ummistunud pooride probleem peaks olema minimaalne ja seega ka vajadus auruvannide järele puudub. Kosmeetilistest protseduuridest on näidustatud krüomassaž. Kaitsekreemi on võimalik soovitada vaid individuaalselt. Arvan, et võiksite valida apteegi baaskreemide hulgast. Näiteks Orioni baaskreemide hulgast on võimalik valida väga erineva vee ja rasvasisaldusega kreeme.