punane näo nahk.... 25.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

mul selline probleem, et mu nägu ei kannata päikest ega ka külma ja on väga rasune....kui võtan päikest, läheb mu nägu ainult punaseks ja talvel on ta ka õues olles punane.... ja kergesti hakkab higistama. Kas kas näonahka on võimalik kuidagi ravida selles suunas, et ta ei punetaks mul enam nii palju.... ma olen kasutanud erinevaid kreeme, kuid need on asja ainult hullemaks teinud.... hakkab veel rohkem higistama ja punetama....

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Punetus näonahal võib olla tingitud vägagi erinevatest põhjustest, milledest kõige sagedasem on haigus nimega rosacea.
Et näo piirkonna punetusest vabaneda, tuleks eelkõige selgitada välja selle tekke põhjus ning teades põhjust juba ordineerida vastav ravi. Mis aga eeldab kindlasti pöördumist dermatoloogi vastuvõtule.