Kuidas hooldada oma nahka peale perioraalset dermatiiti ja kuidas sellest täielikult lahti saada? 20.02.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on perioraalne dermatiit (suuümbruse naha põletik).
Mul on punased täpid suuümber, nina peal silmade juures ja peal, samuti kõrva taga ja tekkisid tavalised punnid ka näole (nahaalused) ja seljale (tavalised), mis ei taha ka kuidagi ära kaduda. Arst soovitas ka neid punne mul lahusega määrida. Olen nüüd määrinud, aga seljaga läheb probleem endiselt edasi, punne tuleb juurde. Nahk on hetkel väga tundlik, dushigeeliga enam pesta ja ei saa ja on juba ka vahetatud välja seebi vastu. Juba niisama veega nägu pestes, siis nägu kuidagi kuiva võitu. Mul on eluaeg on pigem selline normaalne kuivem nahk.
Ma ravisin seda :
Lahus: AC.salicylici 5,0
Aq.Destill.
Sp.Aethylici 95% ana 100
MDS, desinfektsioonilahus pluss segasin sinna sisse Ceftriaxonum 1000mg 2 tk süstelahus pulber ning olen sellega puhastanud nahka 2 x päevas nädal aega, peaagu on juba ära läinud, aga ravi veel kestab. Kahjuks arst ei andnud mulle nõu, kuidas pärast ravi edasi käituda, et dermatiit tagasi ei tuleks ja kuidas nägu hoodlada ja mis vahenditega.
Lisan ka selle, et kui ma lõpetasin paar aastat tagasi pillide võtmise siis tekkisid mulle näkku nahaalused punnid ja see möödus paari kuuga. Siis kui rasedaks jäin, siis esimesed 3 kuud oli samuti probleem tavaliste punnidega näos, dekolteel ja seljal, kuid umbes peale 4 või 5 kuud oli jällegi nahk täiesti ideaalne.
Aga dermatiit sai alguse umbes augustikuus. Siis algasid ka mul lapse imetamise ajal esimest korda päevad. Vaskspiraal pandi mulle veebruar 2014. Samuti see vask vist mulle ei sobi, kuid güneloogile mul on aeg kinni pandud ja samuti ootan allergoloogi vastuvõttu.
Palun abi, kuidas nägu edasi hooldada ja milliste vahenditega?
Kas peaksin midagi eraldi ettevõtma ka seljaga.?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
see, et peale pillide lõpetamist nahk veidi "halvemaks" läheb on küllalt tavaline.
On positiivne, et perioraalne dermatiit antud lahusega paremaks on läinud, kuigi olen õigupoolest üllatunud, sest antud lahus on olnud pehmelt öeldes vanamoodne ja potentsiaalselt nahka isegi ärritav.
Perioraalse dermatiidi korral on parem, kui nahale satub võimalikult vähe aineid, k.a. kosmeetikatooted. Jätkuraviks soovitan niisutavat kreemi, mis on mõeldud tundlikule nahale, nt.Physiogeli, Bioderma Sensibio või Avene sarjast. Vältida tuleks ka hambapasta sattumist suu ümbruse nahale. Kui vaja, tuleb ka uuesti arsti külastada, sest ühenädalane ravi antud probleemi korral on sageli lühikesevõitu.
Lugupidamisega,
Kristi Abram