küünte kihistumine 11.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr Raudsepp,
viimasel ajal on saanud mulle suureks probleemiks küünte kihistumine (küünel koorub peamine kiht maha ja alles jääb kare ja õhuke pind). mulle meeldivad terved ja hoolitsetud küüned. arsti soovitusel võtan kaltsiumitablette, need peaksid ju küüsi just tugevdama?
kas tegemist on mõne küüneseene vöi -haigusega? mida peaksin selle suhtes ette võtma?
ette tänades,
asta

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Tegemist on lamellaarse küünte düstroofiaga. Tehke kõik märjad kodused tööd kahekordsete kinnastega- alla puuvillakinnas(saadaval apteegis) ja peale kummikinnas. Lõigake küüned lühikeseks ning näete, et kasvama hakkavad täiesti terved küüned. Lisaks sellele soovitan küünelaki eemaldusvahendit kasutada mitte sagedamini kui kord nädalas.