Allergilised ja muud lööbed 02.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

10 päeva tagasi tekkisid kõhule ja rinna esisele punased täpid,hiljem ka kaenla alla,kätele ja kaele.Jalgadel pole,mõned ka selja peal.Perearst diagnoosis sügelised,määrisin 1X Nix salviga 5 päeva möödudes pole punnid ära kadunud,käisin nahaarsti juures,kes diagnoosis Pithyriasis rosae.Palun,kas oskaksite lähemalt selgitada,mis diagnoosiga tegemist on? Kas vereanalüüs on vajalik?Kas peaksin pöörduma uuesti nahaarsti poole? Enne punnide tekkimist 3päeva sain gripivaktsiini süsti.Kas see võib olla punnide tekkimise põhjuseks? Ette tänades

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui nahaarst diagnoosis Pityriasis rosea, siis ta kindlasti rääkis Teile, millega tegu. Lühidalt öeldes haigus on infektsioos-allergiline, pole nakkav ning püsib keskmiselt kuu aega. Nahk ei taha traumeerimist saada, s.t. loobuda tuleks vihtlemisest, naha nühkimisest käteräti või käsnaga ning kandma peaks pehmemaid ning nahka mitte soonivaid riideid. Seda haigust põetakse tavaliselt üks kord elus ja midagi ´hullu´Teiega lahti pole.