Gonorröa? 29.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on mure. Mul avastati tupeproovist diplokokid ja arvatavasti on tegemist gonorööaga, kuid arst ütles, et on ka muid diplokokke. Vastust pole veel saanud.
Kas on võimalik, et need pole siiski gonokokid? Mis diplokokid ja mis kaudu võivad veel tuppe sattuda?
Kui ma olen olnud vahekorras, kas siis on 100% kindel, et andsin haiguse edasi ka partnerile?
Kas gonorröast saab ikka terveks? Kaua see aega võib võtta?
Ette tänades!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Diplokokke on vägagi erinevaid liike ja gonokokid kuuluvad diplokokkide hulka (nagu näiteks täht "a" kuulub täishäälikute hulka).
Kaugeltki mitte iga diplokokk pole gonokokk. On piisavalt uuringimeetodeid, mis määravad vägagi täpselt diplokoki liigi.
Vahekord gonorröad põdeva partneriga ei pruugi kaugeltki mitte alati kaasa tuua nakatumist vastavasse haigusesse. Kindlasti on võimalik gonorröast terveks saada. Ravikuuri pikkus sõltub haiguse lokalisatsioonist, tüsistuste olemasolust jne. Tüsistumata gnonrröad on võimalik ravida vastava ravimi ühekordse annusega.