akne ja diane 19.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kasutan juba pikemat aega (u aasta) Diane-35 tablette akne raviks. Praegu olen tulemusega rahul-akne on taandunud. Vahepeal on tekkinud mõte tabletid välja vahetada teiste vastu kõrvalnähtude pärast (libiido langus). 1) Kas on veel mingeid antibeebipille, millel on ka aknevastane toime? 2) Kas akne ägeneb, kui tablettide kasutamise ära lõpetan?

Murelik.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Peale antibeebipillide lõpetamist võib akne tõepoolest taastekkida. Seetõttu soovitaksin Teil enne pillide lõpetamist käia nahaarst vastuvõtul, et saada Teile vajalike aknevastaste kreemide retseptid. Kreeme kasutades on pillide lõpetamise järgne periood paremini talutav.