sügelus tupes 28.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere,
mul on selline mure, et mu tupe äär sügeleb juba viimased päevad ja koguaeg oleks nagu pissi häda ja kui ma seda leevendama lähen, ei ole nagu midagi tulemas ja kui põis on tühi, siis lööb alakõhtu tuima valu sisse. täna hommikul tuli ka natule verd. olen kohutavalt mures, palun andke nõu!
kati

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Võimalik, et tegemist on põiepõletikuga. Pöörduge perearsti vastuvõtule, et teha uriinianalüüs ja saada ravi. Tupe piirkonna sügelus võib olla tingitud kandidoosist, mida on samuti võimalik ravida. Olen veendunud, et perearst suudab Teid siingi aidata.