Aids ja sellesse nakatumine 27.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen alati vahekorra ajal kondoomi kasutanud, et suguhaiguseid vältida. Kas on võimalik justnimelt AIDSi saada sel ajal kui partneri erutamine käib, sel ajal kondoomi veel poollõdval suguelundil peal ei ole, kuid peenis puutub vastu vagiinat (väliselt). Tegeliku akti ajal on siiski kondoom alati peal olnud ja pole katki ka läinud. Kas ja kui suur on sel juhul võimalus aidsi nakatuda?

Lugesin ka e-raamatut/tutvustust aidsi kohta, mul esinevad seal mõned sümptomid.

Vastust ootama jäädes

Murelik L

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teie poolt kirjeldatud tingimustel on HIV viiruse saamine äärmiselt väikese tõenäosusega. Kui Teil on aga tekkinud kahtlused, siis pole uuring HIV viiruse esinemise suhtes verest mitte kunagi liiast. Oluline on et vähemalt üks uuring HIV viiruse esinemise suhtes oleks tehtud siis kui nakkusest on möödas vähemalt kaks kuud.