heledad täpid 25.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere! minu mure algas see suvi. nimelt tekkisid mulle kõhu peale ja bikiinipiirkonda sellised nahast heledamad väiksed laigud (läbimõõt u. 5,0 cm) need päikesega ei päevitu ja kui kratsida neid, siis hakkavad nagu ketendama. kreemi määrides ei muutu midagi. servadest hajuvad. mitte pole piiri näha. mis need võiksid olla? ja kas on mingit vahendit nende eemaldamiseks. nb. mul on muidu kuiv nahk. tänan!
kaisa

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Armas Kaisa!
Mitte ühtegi nahahaigust pole võimalik diagnoosida ilma seda nägemata.
Samuti kuulub enamik ravimitest retseptiravimite hulka.
Seetõttu - kui need heledad täpid Teile muret teevad, tuleks pöörduda nahaarsti vastuvõtule.
Parimate tervitustega,
Airi Põder