peanahk sügeleb, juuksed langevad välja 17.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp dr Liiv

Mure selline - juba mitu kuud langeb välja tavalisest palju rohkem juukseid, kunagised hästi paksud juuksed on muutunud üsna õhukeseks. Samuti lähevad juuksed väga ruttu mustaks (pesema peab 2 päeva tagant) ning peanahk sügeleb päris palju. Kõõma ei ole. Muid ebaharilikke nähtusid (koldelist väljalangemist jm) ka ei ole. Juukseid värvinud ei ole. Keemilisi lokke pole ka teinud. Võtsin vahepeal 2 kuud Viviscali tablette ja pesin Viviscali shampooniga, aga siis loobusin neist. Tabletid olid liiga kallid (500 krooni 60 tk) ja Viviscali shampoon tundus tegevat juuksed veel rasvasemaks. Milles võib olla probleem? Mida ette võtta? Mingeid sisemisi haigusi enda arvates ei põe, ka suguhaiguste suhtes kontrolliti mind hiljuti. Vanust on mul 32. Ega juuste väljalangemine pole ometi tingitud "ealistest iseärasustest"?

Ette tänades, Mari.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetud Mari!

Kuna juuste väljalangemise põhjuseid on mitmeid, peaksite pöörduma arsti poole(eriti. kui äge juuste väljalangemine on kestnud juba üle 3 kuu). Enne aga soovitaksin iga päev ära lugeda väljalangenud karvade hulga. Karvade arv peaks normaalselt olema 100 või vähem (peapesupäeval 200,kui ei pesta just iga päev).

S.Liiv