armid (ja armidest vabanemine) 10.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

M 25. Olen kandnud eluaeg võtmekimpe teksade taskus. Nende seas on alati ka suuri (nn. turvauste) võtmeid. Läbi pükstetasku (mis on õhukesest riidest) on nad aga alati kriipinud jalgu. Nooruses ei pannud eriti tähelegi kui natuke kriipis ja olid verised triibud. Hilejm aga tekisid sinna armid. Mingil hetkel hakkasid pruudid küsima, et mis armid need sellised on jne. Viimased 2-3 aastat pole enam võtmeid teksade taskus kandnud kuid armid ära ei kao. Kas nendest on võimalik kuidagi lahti saada?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Täpsema vastuse saab teile anda arme nähes.Erinevate armide puhul on ravi erinev.Enamasti teostatakse ravi mitmesuguste lihvimismeetodite abil, kuid on ka muid võimalusi.Mõningatel juhtudel on õigem ravi mitte teha.
S.Liiv