Tere,palun abi!1munand väga suur ja kõva peale kubeme songa operatsiooni. 11.04.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.27.veebruar oli mul kubeme songa operatsioon.tänase päevani-1,5 kuud on sellepoolne munand,kus lõigati väga suur ja kõva.nii suur,et ikka ühte pihku ära ei mahu.Mida ettevõtta,kas loomulik käik,peaks kohe väiksemaks tagasi minema,või peaks abi otsima?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui operatsiooni järel tekib miski opereeritud piirkonnaga seotud tervisemure, tuleks esimesel võimalusel kontakteeruda teid opereerinud kirurgi, osakonna või kliinikuga. Selliste probleemide lahendamine on nende otsene vastutusala.
Antud juhul on kaks tüenäolisemat põhjust: koevedeliku kogunemisest tingitud vesimunand või põletik. Välistama peab muidugi ka kasvaja vöimaluse. Kui hätta jääte, võite tulla ka meestearsti vastuvõtule.