Naha moodustised eesnaha peal 15.08.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen märganud et eesnahapeale on tekkinud naha moodustis, alguses oli ainult üks, nüüd on teine veel tekkinud, otseselt muid kaebusi pole, ei ole valulik ega midagi. Millega võiks olla tegu? Kas peaks olema põhjust muretsemiseks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilt pole just parim, aga suure tõenäosusega on tegemist papiloomiviiruse (HPV) poolt põhjustatud kondüloomiga. Tegemist on enamasti sugulisel teel leviva viirusega. Soovitan pöörduda meestekliiniku nooorte vastuvõttu. Esimesele visiidile võtke kaasa hommikune esmasjoa kusi.