Munandid on punased ja valulikud olin magades neid kratsinud 06.09.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Munandid on punased ja valulikud olin magades neid kratsinud on ka üle 38 palavik võtsin paratsetamooli palavik langenud 37 munandidele olen määrinud õrnalt bepantheni munandid ise on punased leemendavad ja on ka natuke puruks

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ega need munadid (munandikott tegelikult) iseenesest ikka punaseks, leemetavaks ja puruks lähe. Kui ma ei tea, mis võiks olla põhjuseks, pole ka võimalik asjalikku nõu anda.

Praegused soovitused.
1. Pesta munandikotti paar korda päevas sooja vee ja leege seebiga (beebiseep vast parim)
2. Jõuda kiiremas korras kas oma perearsti või ideaalis meestearsti vastuvõtule.
3. Kui munandikoti nahale peaksid haavandid tekkima ja palavik püsib, siis peaks haigusseisundi koheselt erakorralise meditsiini osakonnas ette näitama!