Kahtlus suguhaigusele 24.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 19.a. noormees.
Olin kaitsmata oraalvahekorras naisterahvaga rohkem kui 2 kuud tagasi kahel korral. Vaginaalvahekord toimus kaitstult kondoomiga. Naisterahvas on käinud regulaarselt naistearsti juures kontrollis ja talle öeldi, et tal ei ole mingeid haigusi, mingeid kaebusi tal samuti ei esine. Kuna see naisterahvas on mulle tuttav, ja arst ütles, et oraalsel teel suguhaigus saada on vähetõenäoline, siis usaldasin mingil määral seda naisterahvast ja ma ei ole kontrollis veel käinud. Siiani olen ise haiguse põhjuseks pidanud liigset külmetamist ja alkoholi liigtarvitamist. Samas on viimasel ajal aga tekkinud väike kahtlus ka suguhaiguste osas. Ravinud olen perearsti ja uroloogi juhiste järgi. Alkoholi ei ole enam tarvitanud.

Haiguse käik on järgmine:

Natuke aega pärast vahekorda tekkis kehale hõredalt väikeseid vistrikutaolisi punne, eriti seljale ja külgedele, ka kõhule, neid ei olnud palju ja nädala möödudes need kadusid.

Kuu aega pärast vahekorda tekkis eesnaha alla palju smegmat ja eesnahk oli kergelt põletikuline ning sügelev, käisin pereasrsti juures ning vastavalt ravile sai see Clotrimazol salmiga välja ravitud. Pidevatest külmetustest tingituna tekkis äge köha ja tarvitasin Doxy-m-ratiopharm 100mg antibiootikume 10 päeva(1 tbl päevas). Köha taandus. Natuke aega pärast ravi alustamist muutus kubeme piirkond ning alakõhu piirkond rõhuvaks ja paremasse munandisse lõi vahel kerge valu, eriti tuntav oli enne magama jäämist. Samuti oli sperma eritus muutunud valulikuks ja sain aru, et peab kuskile edasi pöörduma oma probleemiga. Käisin siis uroloogi juures ja ta kontrollis eesnääret katsumise teel, eesnääre oli valulik. Suguti ja munandid olid korras. Uroloog kirjutas välja 500mg Ciprinol tabletid 10 päevaks(2x 1 tbl päevas). Käitusin arsti juhiste järgi ja probleem paranes tunduvalt. Ravi lõppes poolteist nädalat tagasi. Sperma eritus nüüd parem, kui regulaarselt sekseluga tegeleda. Natuke pikema vahe korral seksuaalelus läheb sperma klimpi ja õrnalt kollakaks ning sperma eritus on taas mõneti valulik. Pärast sperma eritust mõni aeg tuleb veel natuke spermat, mis on väga ebameeldiv hügieeni hoidmisel, sest peab üha uuesti sugutit pesema.

Nüüd 2 kuud hiljem olen avastanud et, keele otsale ja äärtele on tekkinud väikesed ühtlaselt jaotunud punnid ja tagapool on keele peal kerged lõhed ja veel mõned suuremad villi taolised punnid(3-4). Keel valulik ei ole. Kurgukaared on punased juba aga pikemat aega ja kurk reageerib kiiresti külmetustele muutudes valulikuks. Hommikul ärgates on huuled koguaeg liigkuivad.

Kas on võimalik veel midagi ette võtta ja missugused uuringud peaks kindlasti tegema ?
Kui palju maksab suguhaiguste kontrollimine Tähe Erakliinikus ?

Jään vastust ootama, ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Segane lugu. Suguhaiguste tõenäosus on väike. Siiski soovitaksin läbi teha komplekse sugutrakti põletiku uuringu - nii suguhaigused kui ka sperma analüüsi. Optimaalse uuringuskeemi probleemi lahendamiseks leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele. Hind sõltub peamiselt uuritavate suguhaiguste tekitajate arvust ja võib koos visiidi ja uuringutega jääda 900-1600 EEK vahele.
Edu soovides
Margus Punab