Väiksed munandid? 03.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem on nimelt selline ,et munandid on väiksed võrreldes teiste omaealistega ja noorematega. Munandid ja munandikotid ei ole nagu murdeaga üldse kasvanud. Eriti väikseks tõmbavad kotid tuulise ja külma ilmaga, neid nagu ei olekski, samuti on peenis külmaga väga kokku tõmbunud ja väike.

Olen 17 aastane noormees. Alates 13 aastasest saadik(murdea algus) on mind vaevanud väiksed munandid. Sellest ajast saati olen tegelenud ka aktiivse onaneerimisega ja eelmisest aastast alates olen elanud aktiivset suguelu.
Kas see võib olla põhjuseks väikestele munanditele? Samuti on raskusi orgasmi saamisega kondoomiga seksides, kas selle põhjuseks võib olla väiksed munandid?

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik need hinnangud on väga subkjektiivsed. Kui on mure, siis tulge vastuvõtule. Peale läbivaatust on selge, kas probleem on olemas või ei ole.
Külmaga peabki peenise ja munandikoti suurus vähenema/kokku tõmbama - see on vajalik kaitsereaktsioon tundlike organite kaitseks. Seksuaalne liialdamine võib mõjutada inimese kehalist arengut.
Edu soovides
Margus Punab