Soov vältida naise viljastamist. 27.04.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Jätkata normaalset voodielu ilma kondoomita , kartuseta naist viljastada ja poleks muid kõrvalmõjusid tervisele.

Mis oleks kõige mugavam protseduur ,et muu toimiks tavapäraselt edasi. Kus seda protseduuri pakutakse?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täna on preservatiivi kõrval ainsaks meeste meetodiks vasektoomia mille käigus lõigatakse läbi ja suletakse munandist väljuvad seemneteed. Internetist leiab selle meetodi kohta palju informatsiooni.
Sobib hästi stabiilses püsisuhtes paaridele, kus laste arv on soovidele vastav või kus lähenetakse reproduktiivse ea lõpu poole.
Seadusandluse alusel peab tegema esmase arstipoolse nõustamise ja alles peale nõutavat mõtlemisaega saab operatsiooni osas kõneleda. Soovitan alustada meestearsti konsultatsioonist. Pisioperatsioonide tegijaid on meil üle Eesti palju.