Erektsioonihäire ja peenise suurendamine 27.04.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses erektsiooniprobleemiga ja veidra tundega peenises.

Nimelt veetes seoses koroonaga palju aega kodus, otsustasin proovida paari peenise suurendamise meetodit. Kasutasin Bathmate'i ja tegin manuaalseid venitusi. Mõlemaid teostasin vastavalt juhistele ja ettevaatlikult. Esimese kuu jooksul paranes erektsiooni kvaliteet märgatavalt ja näha oli ka ajutisi muutusi peenise suuruses. Bathmate ja venitusi tegin pigem ebaregulaarselt, kuid umbes neljal päeval nädalas kokku 1,5 kuu jooksul. Mingeid negatiivseid muutusi selle aja jooksul ei täheldanud.

Paar päeva tagasi tekkis probleem. Nimelt tundsin, et peenises on imelik tunne ja proovides erektsiooni saavutada, ei õnnestunud see ka pornograafia abiga. Alates probleemi tekkimisest on peenis lõdvas tavaolekus katsudes pigem püsivalt kõva mitte pehme ja tundub nagu rohkem sissetõmbunud. Samuti pole alates probleemi tekkimisest olnud erektsiooni ka öösel ja hommikul ärgates. Peenises on imelik tunne, mida kirjeldada ei oska, kuid mingisugust valu ei ole.

Seoses sellega soovin küsida, kas on lootust, et peenis on kuidagi kurnatud ja probleem võib laheneda puhkusega ja näiteks nädala möödudes või võib probleem olla tõsisem ja peaksin vastuvõtule tulema? Samuti soovin küsida, kas on midagi, mida saan praegu olukorra parandamiseks teha? Igasugused harjutused ja Bathmate'i kasutamise olen lõpetanud, kuid ei taha enam proovida erektsiooni saavutada, sest tean, et see ei õnnestu. Peamiselt valmistavad muret asjaolud, et peenis tundub lõdvas olekus kõva ning suutmatus erektsiooni saavutada.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandust, aga miks te oma keha traumeerite?
Kui raha on liiga palju, siis mina soovitaksin selle annetaga näiteks loomade varjupaikadele.

Kui probleem pole tänaseks taandunud, siis soovitan meestearsti vastuvõtule tulla/minna. Enamikul juhtidel on situatsioon ise paranev. Ravimitega saab kahjustusprotsesse pidurdada ja taastumist olulisel määral kiirendada.