Uriinipeetus - eesnäärme healoomuline suurenemine? 12.03.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Paari aasta eest tekkis urineerimisel anomaalia - istudes vahel ei õnnestunud urineerida, pidi selleks püsti tõusma mis nt nr. 2 sooritades vähe tobe tundus. Sealt edasi vahel ka probleemid avalikus kohas urineerimisega (ei õnnestunud alustada) aga see ilmselt rohkem peas kinni. Detsembris olin depressiooniga ravil haiglas, siis läks asi järsult hullemaks, vahel õnnestus häda tekkimise järel teisel-kolmandal katsel veed liikuma saada aga pidasin seda seksuaalelu puudumise tagajärjeks (ravi viis alguses libiido nulli ja ega võimalust ka poleks olnud ning hiljem lugesin, et uriinipeetus võib olla ka antidepressantide kõrvalmõju). Pärast haiglat jätkus asi vanas vaimus - aeg-ajalt raskused urineerida, õnnestub häda korral mitmendal katsel pingutades-lõdvestades. Samas on olnud ka hommikuid kus käin tööl tihedalt tualeti vahet, iga kord uriini suures koguses ja normaalse survega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt psüühika ja eesnäärmemurede koosmõju. Kuna ei tea ravimeid, mida tarvitate, siis rohkem öelda ei oska. Üsna selgelt juhtiv eesnäärmemure. Kui kusi ikka täiesti kinni jääb, tasuks kiiresti erakorralise meditsiini osakonda pöörduda. Mida varem meestarsti või uroloogi vastuvõtule jõuate, seda parem. Ka perearst saab esmaselt välja kirjutada toimivad kusemist leevendavaid ravimeid.