Valuline urineerimine 27.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Healoomuline kasvaja 5aastat nüüd uriini peaaegu võimatu väljutada käin tualetis öösel12 korda ultraheli näit N40+ mis see tähendab ja mida teha kas operatsioo aitaks aitäh vastuse eest

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Karta on, et kujunemas on uriinipeetus. Kiiresti perearsti vastuvõtule, on ka kombineeritud eesnäärmeravim. Perearst teeb eesnäärme digitaalse uuringu, korraldab uroloogiga e konsultatsiooni. Kui uriin ei välju ja põis täitub, tekivad valud, siis võib juhtuda, et tehakse auk alakõhtu, ning selle kaudu viiakse toru kusepõide. Esmaabiks võib perearst , kiirabi või EMO arst ka põie kateetriga tühjendada.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi