eesnäärme põletik 18.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.Ma soovin teada teie arvamust, minu olukorrale.
Olen augustist alates ja kuni 6 kuud ravinud nii antibiootikumidega, kui ka 12 x massaazi saanud. Vereanalüüs oli korras, aga uriinis on/oli verd. Kõige rohkem nädal aega on ilma valudeta ja hetkeks aitab tagumikule soe vann. Peaaegu iga päev on valud alakõhu piirkonnas. Tööl käia on raske, minu töö on füüsiline. Minu arvates tegi massaaz ainult hullemaks, sest tulemusi ei ole paremuse suunas.
Ravi alguses tundsin ennast palju paremini, ei olnud valusid vaid olid need öised tihedad pissil käimised. Kas ongi olemas ainult need 2 antibiootikumi, mis mulle määrati? Kas peaksin arsti/kliinikut vahetama? Ma ei tea enam mida teha, kaob lootus, et üldse olemas mingi ravi ja usaldus arsti vastu ( iga visiit tasuline ) ravi algas augustis ja täna on veebruar. Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alakehavalude tüüpilised põhjused meestel on tõesti eesnäärmepõletik, aga ka seljanärvi ärritused. Kardan, et analüüsitulemused on poolikult esitatud. Antibiootikumravi aluseks on ikka vaid põletikureaktsiooni ja mikroobide ülehulga leid eesnäärme sekreedis. Prostatiidi põletikulise vormi ravi võib olla väga pikaajaline - vahel ka üle 6 kuu. Enamasti, kui diagnoos õige, saavutame siiski suhteliselt kiire vaevuste vähenemise. Kui asjad liiguvad negatiivses suunas, siis tasub kindlasti võtta teise arsti arvamus.