Kuhu pörduda ning millist nõu tõenäoliselt saama peaksin? 10.10.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen kaks korda ravinud peenise nahal olevaid mügarike(põhimõtteliselt nagu soolatüükad). Esimene kord umbes 2009 aastal teine kord 2012 aastal, ning nüüd tulid jälle tagasi. Arsti juures olen käinud 2 korda ja mõlemad korrad on wartecit välja kirjutatud. Kuid hetkel tundub , et wartec ei aita, sest ei hakka isegi kipitama ega midagi kui seda 4 päeva peale panna järjest nagu peab. Uriini proovi tulemusest 2012 aastal tuli välja, et mul on ureplasma urealyticum. Kas see põhjustabki mul neid mügarikke? Uuringus olid ülejäänud vastused negatiivsed, see oli ainuke positiivne. Nagu foorumitest lugenud olen peaksin minema koos elukaaslasega arsti juurde mõlemad? Isegi siis, kui temal sümptomeid ei esine? Ning kas antud haiguse vastu on ka muid ravimeid peale warteci või ravivõimalusi vms? Kuid hetkel tundub, et see ei toimi. Kas on võimalik, et ma olen immuune selle rohu vastu vms? Ja mis rohtu peaksid arstid kirjutama välja või nõu andma, et mida teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kondüloome peenisel põhjustavad inimese papiloomiviiruse erinevad tüved. Tegemist on põhiosas sugulisel teel edasiantava haigusega. Osadel juhtudel jääb viirus organismi vaikselt pesitsema ja võib kaitsevõime languse perioodidel aktiviseeruda ja uusi kondüloome tekitada. Wartec peaks olema kõige toimivam ravim. Kui enam ei aita, siis tuleks kontrollida, kas ikka on tegemist kondüloomidega või hoopis mõne muu haigusega. Pööduge palun meestearsti või naha-suguhaigsute arsti vastuvõtule. Ilma läbivaatuseta ei saa ma siin miskitest ravimitest kõneleda. U. urealyticum on täeiesti teine teema - enamasti me soovitame see haigus samuti amtibiootikumidega välja ravida.