Günekomastia 18.07.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on küsimus seoses suurenud rinnanibude pärast. Mul on põhimõtteliselt samasugused nagu alloleval pildil on näha.
http://lagynecomastia.org/gynecomastia-overview/7-types-of-gynecomastia/gynecomastia-type-1/
Olen kuulnud, et nibud peaksid ise tagasi normaalseks muutuma ajapikku, aga mul ei ole muutunud. Ülekaalus ei ole, kaalun 70 kg ja olen 173 cm pikk. Küsimus oleks, et kuidas ja mismoodi oleks mul võimalus saada niiõelda normaalsed nibud uuesti? Kas on olemas mingeid ravimeid mida oleks võimalik apteegist ilma retseptita osta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt on vaja ära teha hormoonuuringud ja läbivaatus. Siis saab hakata rääkima põhjustest ja ravist. Ilma retseptita kahjuks sellesuunalisi ravimeid kätte ei saa.