Eesnäärmepõletik? 08.07.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure siis selline, et urineerimise lõpus puudub surve. Varem tuli lõpus ikka sellised kaks-kolm viimast sortsu niiöelda, millega sai nagu kenasti peenise uriinist tühjaks, aga nüüd lihtsalt lõppeb urineeri tulek vaikselt lõpus ära ja nagu uriini lõpp peenisesse (praktiliselt kuivata paberiga ots ära, sest tuleb veel mitu suurt tilka). Veidi keeruline seletada, aga äkki mõistate, mida mõtlen. Hommikuti vahel eritub väike kogus sellist kleepuvat ainet peenisest. Samas on nagu peenise otsas selline ebameeldiv tunne. Tahaks sealt nagu veel uriini välja pigistada. Selline veidi põletav või torkiv tunne. Käisin teie vastuvõtul aasta alguses. Tegin sperma analüüsid, mille tulemused olid kõik korras. Soovitasite teha Prostamol uno ja Bio-sezn kuuri. Tegin selle kuuri läbi ja selline häiriv tunne nagu peenisest kadus ja tundus ja asi liigub paremuse poole, kuid uriini surve ja see lõpus tilkumine siiski säilis. Ja nüüd ka taastunud see häiriv tunne peenises. Enamuse põletike raviks määratakse antibiootikume. Kas võimalik Teilt ka sellist retsepti saada? Kõige selle juures on veel mureks mu lühikesed Eestis viibimised. Hetkel näiteks viibin jälle ainult nädala Eestis ja siis pean jälle lahkuma. Kas võimalik ka kuidagi kiirkorras Teie vastuvõtule saada või oskate soovitada mingit ravi? Saan muidugi aru, et kõige aluseks õige diagnoosi panek. Soovitate veel milliseid teste ja proove, kui spermaga oli kõik korras?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Uuringutest tasuks praegu ära teha eesnäärme sekreedi uuring. Kui on olnud ka eritist kusitist, siis ehk ka suguhaiguste uuringud. Ilmselt oleks hea ära teha ka eesnäärme ultraheliuuring, sest just selles piirkonnas reguleeritakse kusitit tühjendavate lihaste tööd. Pimesi, ilma mingi põletikuleita, me antibiootikumravi tõesti määrata ei saa ja see teid ka ei aitaks. Vahepeal olin puhkusel, kuid nüüd saab Tartus vastuvõtule mõne päeva jooksul ja erijuhtudel saame tasulises korras uuringud ära teha ka väljaspool järjekorda. Täpsem info ses osas meestekliinik@kliinikum.ee ja www.kliinikum.ee/meestekliinik