Valu alakõhus 31.03.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, 6a. tagasi diagnoositi mul eesnäärmepõletik. Nüüdseks vahest ikka annab tunda valuliku urineerimisega(õlut ei tohi tilkagi võtta). Peale seda pole rohkem kontrollis käinud. Nüüd on tekkinud tuikav valu meheaust pisut ülevalpool, algselt vasakul ja paar päeva hiljem ka paremal. Magades tunda ei anna ja urineerimist ei häiri, pigem kõndides annab tunda ja katsudes on ebamugav. Sümptomid on nüüdseks juba kolm nädalat kestnud ja valu ei muutu ka valuvaigisteid võttes. Probleem algas päevapealt ühel hommikul. Mis variandid on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvestades, et seotud liikumisega on võimalik, et see probleem lähtub hoopis tugiaparaadist. Kindlasti peaks uuringutega välistama ka eesnäärmepõletiku võimaluse. Kahjuks täna täpsustavaid uuringuid teha pole võimalik, sest plaaniline tegevus on kõik kliinikumis peatatud. Kui põletik on välistatud, saab teid edasi aidata meeste vaagnale spetsialiseerunud füsioterapeut.