sugulisel teel levivad haigused meestel 03.11.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud doktor!

Mina olen 24aastane noormees. Mina vajan teie nõu. Mina olen ise meedik, aga ei ole spetsialist selles teemas.
Mina viimati ei ole partneritega kasutanud kondoomi, ja juba 2 nadalat tagasi mul hakkasid sümptomid, nagu võiks olla mõni haigus.
Tegin siis nadal aega tagasi perearstil kõik võimalikud analüüsid, ... analüüsid olid kõik negatiivsed, ei näidanud midagi halba, uriinianalüüs tollel hetkel oli korras (võib olla oli latentne periood veel).
Sümptomid: tekkis proktiit (pärasoolepõletik), vahel valulik urineerimine ja väga ebameeldiv tunne peenise sees, eritisi mingisuguseid ei olnud ja ei ole, kubeme piirkonnas nagu lümfisõlme põletik tundub, palpatoorselt valulik, aga ainult vasakul. Põletustunnet nagu ei tunne alati, lihtsalt ei saa vabalt pissida. Seistes üldse pissida ei saa, istudes tihti ja natukene läheb välja pressides.

Praegu kohvi ei joo, alkoholi ei joo, maitsestatud toitu ka ei söö..... soola mõnikord kasutan. Rahuolekus tugevat valu ei tunne.
Ise olen teostanud sellise ravi:
võtsin päeva jooksul 3 antibiootikumi suurtes ühekordsetes annustes:
Azithromycin 500, 0 2X
Cifran 500, 0 2X
Metronidazol 2g .......

Nüüd on peaaegu ööpäev läbi, aga nagu väga kergemaks ei lähe urineerimise puhul, seistes ei saa pissida, nagu spasm tekib seal sees. Lümfisõlm valutab, pärasool läks natukene paremaks Doloproctiga ravikuuriga, aga see ei ravi tekitajat, ja praegu valutab samamoodi.

Nu vot selline lugu. Ma väga vajan teie nõu, kuna teie olete meestearst... ...Mis ma siis nüüd pean tegema. Mis te soovitate mulle??
Väga vastust ootama jäädes. :=)
M.G.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt soovitan meestekliinikus ennast kiiresti kontrollida eesnäärme põletiku suhtes. Suguhaiguste uuringuid peale seda ravi pole vist suurt mõtet võtta. Teiseks soovitan edaspidi mitme partneri puhul valida üks, kellega siis elada seks elu ilma preservatiivita. Praegu on tegemist tüüpilise eri naistelt saadud mikrofloora konfliktiga või ka suguhaigusega, mis kaebuseid arvestades on suure tõenäosusega esile kutsunud eesnäärme põletiku.
Tarkust soovides
Margus Punab