Valu ja kipitus sugutil ja sugutitorus, suguti ketendus 18.02.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mind on vaevanud probleem kuskil 17 aastat, kus suguti otsa peale tekivad punased täpid, mis on hõõrdumisel väga valulikud, siis hakkavad sügelema ja siis ajab suguti nahka, samuti tekib turse aeg-ajalt. Piltidel näha punetust ja teisel pildil naha kestendust. Olen käinud antud teemaga paljude arstide juures, kuid lahendust pole leidnud. Suguhaiguse analüüsid korras ja hetkel lõppemas ka eesnäärme ravi, kuid probleem kestab endiselt. Kas on üldse lahendusi või on see lootusetu, kuna 17 aastat kestnud piinad on viinud ka depressiooniravimiteni???

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei leia ka teie küimuse juurest pilte. Ilma lugu täpsemalt teadmata ja seisu nägemata tarka nõu kindlasti anda ei saa. Tegemist ilmselt ühe harvaesineva eesnahapõletiku variandiga. Kui peaksite vastuvõtule tulema, siis eelnavalt tehke nimekiri teile määratud ravimitest, ravikuuride pikkusest ja saavutatud ravitulemustest.