Paisunud sooned sugutipea taga 27.07.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

TERE!
Vasakus munandis oli pikemat aega tuim valu.
Käisin sellega ka Gonsiori tänava meestekliinikus.
Katsudes midagi ei tuvastatud, proovid kah midagi ei näidanud.
Kuid paar nädalat peale seda hakkas toimuma muutusi, mis teevad mind murelikuks. Sugutipea taha peenisetüvele tekkis nagu mingi tsüsti moodi asi või õigemini veresooned oleks nagu umbes. Üks suurem soon, mis tuleb kusagilt pärakupiirkonnast pikki sugutitüve kuni sugutipea taha, oleks justkui traadist. See soon tundub katsudes täitsa kummipaelana vöi raudtraadina.
Kõik muidu tundub funktsioneerivat normaalselt. Ainult need paisunud sooned sugutipea taha on suguühte ajal valulikud.
Milles võiks olla asi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga segane lugu. Päraku juurest peenise pea taha pole mingit võimalikku ühendusteed. Peenise pea taga võib sellist nähtu anda umbunud lümfisoon. See aga kulgeb tüüpiliselt kuni peenise juureni mitte kugugi tahapoole. Tegemist healoomuse eripäraga, mis ravi enamasti ei vaja ja soon kaob kuu-kahega. Targema nõu andmiseks peaks ikkagi teid läbi vaatama.